Ubrania neoprenowe jako pomoc w treningu

Ostatnio coraz więcej słyszy się o wykorzystywaniu materiału taki jak neopren w sporcie. Okazuje się, że odzież wykonana z neoprenu może wspomóc efektywność wykonywanego treningu.

Wyjątkowy materiał

Czym tak naprawdę jest neopren? Nazywany jest inaczej kauczukiem syntetycznym. Jego specjalną, zmodyfikowaną odmianę stosuje się w produkcji kombinezonów dla nurków i odzieży do uprawiania sportów. W zależności od zastosowania, przedmioty z neoprenu mogą się różnić grubością materiału (od 2 do 7 milimetrów).

Zastosowanie neoprenu podczas treningu

spodenki neoprenoweW sklepach sportowych kupić można koszulki, pasy i spodenki neoprenowe. Spotkać je można często na siłowniach i w fitness klubach. Pasy, koszulki, kombinezony i spodenki neoprenowe nosi się by podgrzać temperaturę ciała w wybranych partiach, nasilić pocenie się. Dzięki temu z tkanki podskórnej pozbyć się można nagromadzonej w organizmie wody. Neopren działa na ciele trochę jak sauna.

Efekty treningu z odzieżą neoprenową

Neoprenowe spodenki pomagają w wyszczuplaniu wybranych partii ciała. Ich stosowanie korzystnie wpływa na wygląd skóry i zwiększa efektywność regularnych treningów. Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież treningowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.